RK9974-20 Program Controlled AC DC Withstand Voltage Tester AC 20mA 20KV DC 10mA 20KV
★★★★★ 4.8 25 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.dermatocare.ca
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • RK9974-20 AC 0-20KV,DC 0-20KV,AC 0-20mA,DC 0-10mA
  • With 7 inch TFT(800*480) display setting parameters and test parameters, the display content is eye-catching and rich
  • The tester can save the set parameters in a file through the U disk call or storage
  • Standard with PLC interface, RS232 interface, RS485 interface, USB interface
Color Gray
Model RK9974-20 without insulation
Brand Name Tonghui
Style Name Industry
Manufacturer Rek
Power Source Corded Electric
Included Components ABS
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
25 ratings | 10 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (22)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (3)